سرخط خبرهای شهر مقدس مشهد|پنج شنبه, دی ۲۸, ۱۳۹۶
شما هم اکنون اینجا هستید » Home » آخرین اخبار » فضای مجازی بدون مدیریت زمینه ساز ناهنجاری های اجتماعی است

فضای مجازی بدون مدیریت زمینه ساز ناهنجاری های اجتماعی است 

تولیت آستان قدس رضوی

به گزارش مشهد پرس به نقل از خبرنگار مهر،حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی تولیت آستان قدس رضوی در سیزدهمین همایش دادستان‌های کشور، روسای دادگستری‌ها و سازمان‌های قضایی نیروهای مسلح در مشهد، اظهار کرد: حضور در این همایش و در کنار چهره های سخت‌کوش دستگاه قضایی توفیق بزرگی است.

وی با اشاره به اینکه در شریعت اهدافی داریم که غیر از احکام شریعت هستند، ادامه داد: تعلیم تزکیه و تربیت جامعه و اجرای عدالت اجتماعی به عنوان غایات شریعت تعریف شده‌اند.

تولیت آستان قدس رضوی افزود: در دولت اسلامی و در نظام مبتنی بر حکومت که مبنای هدایت است، بر اساس دین و قرآن، حکومت باید بر محور امر به معروف و نهی از منکر حرکت کند و از زشتی‌ها و پلیدی‌ها دور باشد.

وی تصریح کرد: نه تنها تعداد کنونی زندانی ها زیبنده جامعه اسلامی نیست بلکه این حجم پرونده نیز مناسب وضعیت جامعه نخواهد بود و باید کاری کرد تا ناهنجاری‌ها و آسیب‌ها در جامعه کاهش پیدا کند، زیرا بسیاری از این آسیب‌های اجتماعی امروز یک ناهنجاری است اما بعدها تبدیل به جرم می‌شود.

حجت الاسلام رئیسی در ادامه گفت: برای کاهش ناهنجاری‌های اجتماعی نیازمند اقدامات جدی هستیم و باید با عزم جدی و با علم و دانش در این مسیر حرکت کنیم.

همچنین وی با اشاره به اینکه فساد، تبعیض و فقر زیبنده جامعه ما نیست، عنوان کرد: بسترهای بسیاری در جامعه دینی وجود دارد که مبتنی بر ارزشهای اسلامی است.

تولیت آستان قدس رضوی گفت: فضای مجازی بدون مدیریت زمینه ناهنجاری اجتماعی را افزایش می‌دهد و کسانی که این اتوبان فضای مجازی را ایجاد کرده‌اند می‌دانندکه این فضا بسیار آسیب‌رسان است و ماباید در نظر داشته باشیم که تنها باید از مزیت‌های این فضا بهره‌مند شد.

وی در ادامه اظهار کرد: دولت در نظام دینی بر مبنای  هدایت است و رفاه در پرتو این هدایت اتفاق می‌افتد.

حجت الاسلام رئیسی همچنین با اشاره به برگزاری همایش دادستان‌های کشور، روسای دادگستری‌ها و سازمان‌های قضایی نیروهای مسلح در مشهد بیان کرد: ثمره این اجلاس باید حرکتی و جهشی علمی و انقلابی برای حل این مسائل باشد تا آمار پرونده‌ها کاهش پیدا کند و امیدواریم با برگزاری  این نشست‌ها شاهد کاهش ناهنجارهای اجتماعی باشیم و این مساله در اولویت  قرار دارد تا ناهنجاری ها به جرم و جنایت تبدیل نشوند.

مثبت(۰)منفی(۰)

ارسال دیدگاه