سرخط خبرهای شهر مقدس مشهد|پنج شنبه, دی ۲۸, ۱۳۹۶
شما هم اکنون اینجا هستید » Home » آخرین اخبار » ۵۰۰ کاندید مجلس شورای اسلامی در استان خراسان رضوی رقابت خواهند کرد

۵۰۰ کاندید مجلس شورای اسلامی در استان خراسان رضوی رقابت خواهند کرد 

انتخابات مجلس دهم خراسان رضوی

رئیس ستاد انتخابات استان خراسان رضوی با اشاره به آغاز زود هنگام تبلیغات غیر رسمی برخی از کاندیداهای مجلس دهم، تصریح کرد: تا کنون حضور ۵۰۰ نفر به عنوان کاندید برای حضور در انتخابات مجلس شورای اسلامی سال ۱۳۹۴ قطعی شده که بیشترین این افراد مربوط به حوزه انتخابیه مشهد و کمترین آن ها به حوزه انتخابیه قوچان مربوط می شود.

صادقی گفت: ۱۲ حوزه انتخابیه اصلی و ۶۱ حوزه فرعی در سطح استان عهده‌دار برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی هستند.

وی خاطر نشان کرد: برای انتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری نیز که تعداد نمایندگان آن از استان ۶ نفر است؛ یک حوزه انتخابیه اصلی و ۲۷ حوزه در شهرستان‌ها و در ۴۲ بخش، پیش بینی شده است

به گزارش مشهد پرس به نقل از مهر، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی با بیان اینکه استان خراسان رضوی ۶ میلیون و ۱۳۰ هزار نفر جمعیت دارد، خاطرنشان کرد: از این تعداد ۴ میلیون و ۲۶۰ هزار نفر واجد شرایط رای دادن هستند که از بین آنها نیز ۲۶۸ هزار و ۲۰۵ نفر رای اولی محسوب می‌شوند.

رییس ستاد انتخابات خراسان رضوی افزود: ۱۳۰ هزار و ۸۸۴ رای اولی دختر و ۱۳۷ هزار و ۳۲۱ نفر رای اولی پسر در استان خراسان رضوی وجود دارد.
وی با اشاره به اینکه بر اساس برنامه زمان‌بندی انتخابات مدیران دولتی که قصد شرکت در انتخابات را داشتند باید ۶ ماه قبل از ثبت‌نام نامزدها استعفاء می‌دادند،

صادقی با اشاره به تلاش ۵۰۰ نفر کاندید برای در اختیار گرفتن ۱۸ کرسی مجلس شورای اسلامی در مجلس دهم در سطح استان تصریح کرد: ۴۵ درصد این افراد از حزب اصولگرا، ۳۵ درصد از حزب اصلاح طلب، ۱۵ درصد از جبهه اعتدال و ۵ درصد نیز به صورت مستقل در انتخابات جاری شرکت خواهند کرد و با توجه به اینکه هنوز فعالیت انتخاباتی آغاز نشده است امکان کاهش و یا افزایش این دسته بندی ها وجود دارد.

صادقی خاطرنشان کرد: تاکنون ۱۰ نفر از مدیران داخل استان و سه نفر از مدیران متولد در استان و فعال در سایر استان ها برای شرکت در انتخابات مجلس شورای اسلامی و در  اختیار گرفتن کرسی های خراسان رضوی در مجلس از سمت خود استعفا کرده اند.

۲۸ آذرماه آغاز ثبت نام داوطلبان شرکت در انتخابات مجلس

وی با اشاره به حدود چهار هزار شعبه و هشت هزار صندوق اخذ رأی در سطح استان خراسان رضوی گفت: ثبت نام از داوطلبین شرکت در انتخابات مجلس خبرگان رهبری از تاریخ ۲۶ آذرماه تا دوم دی ماه برای در اختیار گرفتن شش کرسی استان در این مجلس آغاز می شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استان خراسان رضوی ادامه داد: همچنین ثبت نام از داوطلبین شرکت در انتخابات مجلس شورای اسلامی نیز از تاریخ ۲۸ آذرماه آغاز و تا چهارم دی ماه ادامه خواهد داشت.

وی با اشاره به اینکه در سطح استان ۲۸ فرمانداری وجود دارد اما همه آن ها مراکز اصلی ثبت نام از داوطلبین شرکت در انتخابات نیستند، گفت: مراکز اصلی ثبت نام کاندیداهای مجلس شورای اسلامی فرمانداری های مشهد، نیشابور، سبزوار، تربت حیدریه، قوچان، تربت جام، خواف، فریمان، کاشمر، درگز و گناباد صورت خواهد گرفت.

مثبت(۰)منفی(۰)

ارسال دیدگاه