سرخط خبرهای شهر مقدس مشهد|پنج شنبه, دی ۲۸, ۱۳۹۶
شما هم اکنون اینجا هستید » Home » اجتماعی » کاهش ۶ درصدی ازدواج در استان خراسان رضوی از ابتدای امسال تا کنون

کاهش ۶ درصدی ازدواج در استان خراسان رضوی از ابتدای امسال تا کنون 

کاهش آمار ازدواج در مشهد

درحالیکه معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان‌ رضوی از کاهش ٧/۶درصدی نرخ طلاق در سطح استان خراسان رضوی و ١٢/۴درصدی این آمار در شهر مشهد  خبر داده بود؛ غلامرضا رحمتی‌زاده با اشاره به ثبت وقایع ازدواج و طلاق در این استان و مشهد گفت: در هفت‌ماهه امسال، ٩هزار و ٨٣٧ مورد واقعه طلاق در استان خراسان رضوی به ثبت رسیده؛ در‌حالی‌که این رقم در مدت مشابه سال گذشته ١٠هزار و ٣١۵ مورد بوده است.
به گزارش مشهد پرس به نقل از تابناک، رحمتی از کاهش ۶درصدی نرخ واقعه ازدواج در استان خراسان در هفت‌ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال٩٣ خبر داد و ابراز کرد: همچنین در این مدت، ١٩هزار و ٧٣٨ مورد واقعه ازدواج در کلان‌شهر مشهد مقدس به ثبت رسیده که نسبت به هفت‌ماهه سال گذشته با کاهش ١/٧٨درصدی رو‌به‌رو بوده است.
وی گفت: در هفت‌ماهه سال گذشته، ۶هزار و ٢۴٧ مورد واقعه طلاق در مشهد به ثبت رسید که این رقم در مدت مشابه امسال با کاهش ۴/١ به ۵هزار و ٩٨۵ مورد کاهش یافته است.
با‌این‌حال معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان‌رضوی در جلسه شورای هماهنگی ثبت وقایع حیاتی استان با بیان اینکه تحقق این مهم نتیجه تعامل هم‌افزایی دستگاه‌های اجرایی و آسیب‌شناسی بموقع برای مقابله با این پدیده مذموم است، اظهار کرد: سال گذشته اتاق فکر طلاق استان خراسان رضوی با مدیریت دفتر زنان و خانواده استانداری با هدف تعامل بین صاحب‌نظران، روان‌شناسان و جامعه‌شناسان شکل گرفت.
به نقل از روابط‌ عمومی استانداری خراسان‌رضوی، صادقی افزود: در این اتاق فکر یکی از عوامل موثر و اصلی‌ در طلاق، تغییر سبک زندگی در اثر فناوری‌های نوینی همچون تلفن‌های همراه هوشمند، شبکه‌های اجتماعی و ماهواره تشخیص داده شد.
وی تصریح کرد: با تقویت معارف دینی در بین خانواده و تدوین برنامه‌ای جامع براساس الگوی سبک زندگی اسلامی و ایرانی با هدف توسعه نشاط اجتماعی می‌توان زمینه مقابله با این معضل اجتماعی را فراهم کرد.صادقی با اشاره به اینکه ازدواج‌های دانشجویی دارای بالاترین سطح ثبات، نشاط و کمترین آمار طلاق است، تصریح کرد: تلاش برای توسعه این‌گونه ازدواج‌ها در بین جوانان و آشنایی خانواده با آن زمینه شکل‌گیری خانواده‌هایی باثبات را فراهم می‌کند.
از سوی دیگر البته صادقیان از کارشناسان مشاور خانواده در جلسه ازدواج دانشجویی دانشگاه آزاد مشهد کاهش گفت: بیشترین آمار طلاق در بین اصناف مربوط به ازدواج های دانشجویی است که دلیل عمده آن تصمیمات احساسی در ازدواج است.
این کارشناس خانواده خاطر نشان کرد: ۸۵ درصد طلاق‌ها به علت بلد نبودن روابط زناشویی است و این تصور غلط در جامعه و در بین افراد وجود دارد که این حوزه از زندگی نیاز به مهارت آموزی ندارد در صورتیکه ازدواج مرحله جدیدی در زندگی است و مهارت‌های خاصی را  می‌طلبد.
صادقیان در ارتباط با انتخاب درست در امر ازدواج توضیح داد: بهتر است که افراد خودشان مستقیما انتخاب نکنند بلکه فقط فرد مورد نظر را به خانواده معرفی نمایند و امر انتخاب را به آنانها واگذار کنند.

مثبت(۰)منفی(۱)

پاسخ به کاهش ۶ درصدی ازدواج در استان خراسان رضوی از ابتدای امسال تا کنون

 1. مهسا کردی

  با سلام و عرض ادب و احترام، تا وقتی همه دارند در کشور در مورد وضعت خانواده سیاه نمایی می کنند، کاهش ازدواج و افزایش طلاق هست. طفا مقاله استاد دانشگاه مشهد با عنوان "سایه سکوت بر سر حقوق زنان ازدواج کرده در ایران" را که با همکاری یک فرد یهودی آمریکایی چاپ شده است مطالعه بفرمایید. بودجه های مدانشگاهی مملکت ما به سمت این سیاه نمایی ها می رود! پایان نامه دکترایی که باید در جهت حل مشکلات جامعه باشد به سیاه نمایی وضعیت زنان ازدواج کرده در ایران پرداخته است. با آزاد بودن انتشار این چرندیات آيا انتظار دارید زنان در ایران ازدواج کنند؟ این مقاله را که در دسترس تمام مردم دنیا قرار دارد مطالعه بفرمایید نام مقاله :
  The Shadow of Silence on the Sexual Rights of Married Iranian Women
  آدرس مجله
  BioMed Research International, Volume 2015
  نویسندگان دو استاد دانشگاه پزشکی مشهد و یک دانشجوی دکترا زیر نظر یک نویسنده یهودی آمریکایی به نام Ilsa Lottes

  مثبت(۰)منفی(۰)

  [پاسخ]

   

ارسال دیدگاه