سرخط خبرهای شهر مقدس مشهد|پنج شنبه, دی ۲۸, ۱۳۹۶
شما هم اکنون اینجا هستید » Home » دانشگاه » مشهد میزبان هشتمین جشنواره ملی حرکت

مشهد میزبان هشتمین جشنواره ملی حرکت 

هشتمین جشنواره ملی حرکت دانشگاه فردوسی مشهد

مدیر کل امور فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در این مراسم با بیان اینکه بین المللی شدن آموزش عالی منوط به اتکا به انجمن های علمی دانشجویی است گفت: بین المللی شدن این جشنواره در دانشگاه فردوسی مشهد که از لحاظ انجمن های علمی در سطح بالایی قرار دارد اتفاق افتاده است.

به گزارش مشهد پرس به نقل از مهر، حسین میرزایی ارتباط با صنعت و جامعه را از ضرورت های انجمن های علمی دانست و اظهار کرد: ایجاد اتحادیه‌های انجمن‌های علمی می تواند در ارتباط ارگانیک دانشگاه‌ها و جامعه نقش مهمی ایفا کند.

وی با اشاره به ظرفیت عظیم دانشجویی در انجمن‌ها یادآور شد: انجمن‌های علمی دانشجویی می‌توانند با همت والای خود در اعتلای کشور نقش مهم و اساسی ایفا کنند.

حرکت ایده‌ها به سمت تجاری سازی

رییس دانشگاه فردوسی مشهد روز شنبه در هشتمین جشنواره ملی حرکت که در شهر مشهد مقدس برگزار شد، بیان کرد: دانشجویانی که توانسته‌اند این جشنواره را با همت و توان خود انجام دهند، بی‌شک می‌توانند مسئولیت‌های بزرگی در کشور را بر عهده بگیرند.

محمد کافی با اشاره به حضور شرکت‍های دانش بنیان در جشنواره ملی حرکت ابراز امیدواری کرد: در این جشنواره‌ها شاهد تبدیل ایده‌ها به فناوری و در نهایت تجاری سازی این ایده‌ها باشیم.

رئیس دانشگاه فردوسی مشهد حضور شرکت های دانش بنیان در این جشنواره را از اقدامات مثبت در این زمینه دانست و ابراز امیدواری کرد در این جشنواره ها شاهد تبدیل ایده ها به فناوری و در نهایت تجاری سازی این طرح ها باشیم.

فرصتی مناسب برای نمایش خلاقیت‌ها

معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه فردوسی مشهد و دبیر هشتمین جشنواره ملی حرکت با بیان اینکه جشنواره ملی حرکت فرصتی برای نمایش خلاقیت‌های انجمن‌های علمی است، گفت: رقابت سازنده و نمایش توانمنمدی‌ها و علایق انجمن‌های علمی از کارکردهای جشنواره حرکت می‌باشد.

علی یوسفی ایجاد غرفه فن بازار در بخش نمایشگاهی را از ابتکارات این دوره از جشنواره دانست و اظهار کرد: حضور شرکت‌های دانش بنیان در غرفه فن بازار و برگزاری کارگاه های آموزشی در جشنواره از دیگر امتیازات این جشنواره می‌باشد.

وی هشتمین جشنواره حرکت را دستاوردی تمام دانشجویی دانست و یادآور شد: همکاری انجمن‌ها و شورای دبیران انجمن‌های علمی و حداکثر مشارکت و محوریت دانشجویان این جشنواره را از جشنواره‌های پیشین متمایز ساخته است.

وی در خصوص مزیت‌های این جشنواره عنوان کرد: دعوت از نمایندگان دانشجویی ۱۰ کشور و حضور دانشجویان واحد بین الملل دانشگاه فردوسی مشهد و ایجاد غرفه های فن بازار از امتیازات این جشنواره است.

مثبت(۰)منفی(۰)

ارسال دیدگاه