سرخط خبرهای شهر مقدس مشهد|پنج شنبه, دی ۲۸, ۱۳۹۶
شما هم اکنون اینجا هستید » Home » خراسان رضوی » مشهد در سال ۲۰۱۷ میزبان نمایشگاه کتاب ناشران جهان اسلام خواهد بود

مشهد در سال ۲۰۱۷ میزبان نمایشگاه کتاب ناشران جهان اسلام خواهد بود 

نمایشگاه بین المللی ناشران جهان اسلام

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خراسان رضوی گفت: نمایشگاه کتاب ناشران جهان اسلام در سال ۲۰۱۷ در شهر مشهد برگزار خواهد شد.

سید سعید سرابی که در نشست خبری تشریح برنامه‌های هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی ناشران ایران در شهر مشهد صبح امروز در محل اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی سخن‌می‌گفت در ادامه اظهار کرد: امسال به دلیل مشکلات اعتباری جدی کشور در حوزه نمایشگاه کتاب وزارتخانه از ما خواست تا نمایشگاه بین‌المللی ناشران ایران را به تعویق بیندازیم یا مثلا دوسالانه برگزار شود.

وی ادامه داد: در بسیاری از استان‌ها این موضوع تصویب شد، اما در استان خراسان ما به این نتیجه رسیدیم که این رخداد فرهنگی آنقدر ارزشمند و مهم است و با توجه به نزدیک شدن به سال ۲۰۱۷ و طرح‌های ما برای برگزاری برنامه‌های مربوط به مشهد ۲۰۱۷ طرح برگزاری نمایشگاه بین‌المللی ناشران جهان اسلام را در نظر گرفته‌ایم.

به گزارش مشهد پرس به نقل از ایسنا، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خراسان رضوی عنوان کرد: خوشبختانه با همکاری وزیر محترم و معاون فرهنگی وزیر به این نتیجه رسیدیم که این نمایشگاه بتواند برگزار شود و همچنین تلاش داریم که کیفیت آن نیز افزایش پیدا کند.

سرابی با اشاره به برگزاری مراسم افتتاحیه این نمایشگاه در ۶ آبان ماه خاطرنشان کرد: معاون فرهنگی وزیر و رئیس مرکز اسناد و کتابخانه ملی ایران در این مراسم حضور خواهند داشت.

وی افزود: رونمایی از صحیفه سجادیه ارزشمند در این مراسم اتفاق بزرگی است که در این نمایشگاه اتفاق خواهد افتاد و حتما توجه رسانه‌های عمومی را به خود جلب خواهد کرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: همزمانی برگزاری این نمایشگاه با محرم رخداد دیگری است که مد نظر همکاران ما بوده است و ما تلاش کرده‌ایم تا این همزمانی را به فرصت تبدیل کنیم زیرا می‌دانیم که برگزاری نمایشگاه در این ماه الزامات خاص خودش را دارد.

سید سعید سرابی اظهار کرد: نمایشگاه امسال کمیته ارزیابی دارد که از وظیفه بررسی وضعیت کمی و کیفی نمایشگاه را برعهده خواهد داشت اما باید بدانیم که نمایشگاه یک رخداد تبلیغی و ترویجی است و انشاالله اثرگذاری ویژه خود را خواهد داشت.

وی اضافه کرد: برای تبلیغات این نمایشگاه در حد توان اقدام خواهیم کرد اما برای انجام بمباران تبلیغاتی نیاز به حضور جدی در فضای مجازی داریم که در این خصوص باید همگی به صورت جدی اقدام کنیم.

مثبت(۰)منفی(۰)

ارسال دیدگاه