سرخط خبرهای شهر مقدس مشهد|پنج شنبه, دی ۲۸, ۱۳۹۶
شما هم اکنون اینجا هستید » Home » آخرین اخبار » رقابت ۸۵۴ کاندید از خراسان رضوی در مجس دهم قطعی شد

رقابت ۸۵۴ کاندید از خراسان رضوی در مجس دهم قطعی شد 

کاندید مشهد مجلس دهم

به رغم اینکه رییس ستاد انتخابات استان خراسان رضوی پیش از این احتمال نام نویسی ۵۰۰ نفر در انتخابات مجلس دهم را داده بود اما این رقم با افزایش چشمگیر تا ساعت ۲۱ شامگاه جمعه به رقم ۸۵۴ نفر رسید که از این تعداد ۴۴۱ نفر به حوزه انتخابیه شهر مشهد تعلق دارند.

به گزارش مشهد پرس به نقل از مهر، سخنگوی ستاد انتخابات استان خراسان رضوی  صبح شنبه با بیان اینکه ۸۵۴ نفر در خراسان رضوی داوطلب نامزدی نمایندگی مجلس شورای اسلامی شدند به خبرنگاران گفت: در حوزه های انتخابیه تربت جام ۵۶ نفر، نیشابور ۵۱ نفر، تربت حیدریه ۵۰ نفر، فریمان ۴۵ نفر، خواف ۳۶ نفر، سبزوار، قوچان و چناران هر کدام ۳۴ نفر، درگز ۳۰ نفر، کاشمر ۲۳ نفر و گناباد ۲۰ نفر ثبت نام کردند.
امیر پور مهدی بیان کرد:  از تعداد ۸۵۴ نفر داوطلب کرسی مجلس ۷۴۶ نفر ثبت نام شدگان را آقایان و تعداد ۱۰۸ نفر را بانوان تشکیل می دهند.

وی بیان کرد: برای انتخابات مجلس دهم شورای اسلامی ۱۲ حوزه اصلی و ۶۱ حوزه فرعی و برای انتخابات مجلس خبرگان رهبری یک حوزه اصلی در ۲۷ شهرستان و ۴۲ بخش استان خراسان رضوی عملیاتی شده است.
پور مهدی اظهار کرد: همچنین هیئت نظارت بر انتخابات در استان خراسان رضوی علاوه بر هیئت مرکزی پنج نفره در سطح ۴۳ بخش و ۲۸ شهرستان هیئت های سه نفره نظارت دارد.

وی گفت: برای خراسان رضوی ۶۰ هزار نفر دست اندرکار برگزاری انتخابات مجلس دهم پیش بینی شده که از این تعداد ۱۳ هزار نفر به منظور محافظت صندوق های شعب اخذ رای توسط نیروی انتظامی تامین خواهد شد.
سخنگوی ستاد انتخابات استان خراسان رضوی با بیان اینکه خراسان رضوی شش میلیون و ۱۳۰ هزار نفر جمعیت دارد بیان کرد: از این تعداد چهار میلیون و ۲۶۰ هزار نفر واجد شرایط رای دادن هستند و از بین آنها نیز ۲۶۸ هزار و ۲۰۵ نفر رای اولی محسوب می شوند.

وی افزود: این استان ۱۳۰ هزار و ۸۸۴ رای اولی دختر و ۱۳۷ هزار و ۳۲۱ رای اولی پسر دارد.
پور مهدی یادآور شد: خراسان رضوی ۱۸ نماینده از ۱۲ حوزه انتخابیه در مجلس شورای اسلامی و هفت نفر نماینده در مجلس خبرگان رهبری خواهد دارد.

لازم به ذکر است کاربران مشهد پرس پیش از این اسامی کاندیداهای احتمالی و قطعی مجلس دهم شورای اسلامی حوزه های انتخابیه خراسان رضوی را در این مطلب معرفی نموده اند. جهت مشاهده اسامی کاندیداهای احتمالی اینجا را کلیک کنید.

مثبت(۰)منفی(۰)

ارسال دیدگاه