سرخط خبرهای شهر مقدس مشهد|پنج شنبه, دی ۲۸, ۱۳۹۶
شما هم اکنون اینجا هستید » Home » آخرین اخبار » تعدادی از مهندسان به نحوه برگزاری انتخابات نظام مهندسی خراسان رضوی اعتراض کردند

تعدادی از مهندسان به نحوه برگزاری انتخابات نظام مهندسی خراسان رضوی اعتراض کردند 

اعتراض مهندسین به انتخابات نظام مهندسی مشهد

جمعی از مهندسان استان خراسان رضوی در اعتراض به نحوه برگزاری انخابات روز پنجشنبه نظام مهندسی در شهر مشهد و احتمال تخلف در این انتخابات با انتشار نامه‌ای به سازمان بازرسی خواستار پیگیری موضوع شدند.

به گزارش مشهد پرس به نقل از شهرآرا، متن نامه اعتراض مهندسین به نحوه برگزاری انتخابات نظام مهندسی خراسان رضوی به شرح زیر است:

استانداری خراسان رضوی
اداره کل بازرسی خراسان رضوی
اداره کل اطلاعات خراسان رضوی

موضوع : بررسی و شفافیت انتخابات سازمان نظام مهندسی ساختمان استان خراسان رضوی

با سلام؛

با احترام، نظر به برگزاری انتخابات هفتمین دوره سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان رضوی مورخ ۱۶ مهرماه موارد ذیل جهت بررسی و پیگیری قضائی و اداری حضورتان اعلام می‌گردد :

۱- حضور پرشور جامعه ی مهندسین همان اوایل ساعات انتخابات از یک طرف و تأخییر غیرعمد! شروع انتخابات از طرف دیگر موجب گردید که بیست درصد مشارکت موجود در همان ابتدا کاهش یابد در حالی که سایر استانها مانند تهران قانونی رفتار نموده و انتخابات خود را طبق قانون کلی انتخابات جمهوری اسلامی به جهت تأخیر بیش از سه ساعت به زمان دیگری موکول نمودند. لیکن در واحد انتخابی استان این امر با اصرار مدیر کل راه و شهرسازی ادامه پیدا نمود.

۲- یکی از دلایل تأخیر در شروع انتخابات ظاهراً هک شدن سیستم طراحی شده الکترونیکی انتخابات مذکور بود که همین نشان دهنده­ی امکان نفوذپذیری راحت در سیستم شمارش آراء و یا مشاهده نحوی رأی ریزی و تغییر در آن می باشد.

۳- با توجه به گزارشهای واصله از برخی از مهندسین به هنگام ثبت نام کاندیدای خود در سیستم انتخابات به طور کامل و تایید نهایی آن در همان سیستم مشاهده می گردید به هنگام پرینت لیست قطعی خود نام برخی از منتخبین خود در برگه ی پرینت چاپ نمی گردید که این موجب ضعف سیستم و زمینه تقلب و دستکاری آراء را به دنبال دارد.

۴– طبق قانون کلی انتخابات می تواند نامزد آن انتخابات یا نماینده وی در هنگام شمارش آراء حضور پیدا کند لیکن از حضور و نظارت ایشان بر روند شمارش ممانعت کردند و خود به تنهایی از ساعت ۲۱ روز پنجشنبه تا ۸ صبح روز جمعه شمارش نمودند.

۵– نظر به نکته ۴ برخی استانها مانند آذربایجان غربی حداکثر بعد از یک ساعت تمامی نتایج انتخابات را به تفکیک آراء به جامعه ی مهندسین خود به صورت شفاف اطلاع رسانی نمود اما مجموعه هیئت اجرایی انتخابات، مدیر کل راه شهرسازی، حراست اداره­ی کل و ریاست سازمان نظام مهندسی در خراسان رضوی بعد از یازده ساعت با توجه به اشکالات جدی سیستمی و روند نظارت اشکال دار بر انتخابات نتایج را آن هم صرفاً محدود به افراد منتخب هیأت مدیره اعلام نمودند . شنیده شده آرای دستی شمارش شده که این امر تخلفی آشکار است.

۶– از آن جا که طبق قانون یکی از رمزهای قفل سیستم انتخابات در اختیار مدیر کل راه و شهرسازی استان­ها می باشد و از طرفی با دقت به موارد تخلف فوق و از طرفی دیگر انتخاب لیست هشتاد و پنج درصدی لیست خانه عمران و ذیحق بودن ایشان در آن و فرض با احتمال بالا بر مهندسی آراء توسط ایشان و همکارانشان می­باشد.

۷– عزم توجه به تخلفات صورت گرفته انتخاباتی در عین زمان آن در تاریخ ۱۶ مهر و عدم توجه مسئولین ناظر یکی از فروضی است که نحوه ی برگزاری انتخابات را دچار مشکل می کند.

لذا از مسئولین درخواست مجدانه و قاطعانه داشته تا موارد ذیل پیگیری قضایی و اداری گردد.

۱- در راستای شفاف سازی انتخابات پیشنهاد می گردد تیمی از متخصصین و کارشناسان علوم کامپیوتر در حوزه نرم افزار از وزارت اطلاعات و اداره کل بازرسی تشکیل شده تا نحوه ی بررسی و رأی گیری انتخابات مذکور را به طور کامل بررسی و گزارشی از روند آن اعلام نماید.

۲- تا اتمام گزارش فوق هیأت مدیره جدید تأیید نشده و در ادامه اختیارات هیأت مدیره سابق محدود گردد.

۳– با توجه به دقت تیم کارشناسی بند یک لازم می باشد دستگاه های مربوطه علی الخصوص استانداری در راستای احقاق حق و رساندن عدالت در موضوعات مطروحه اقدام مقتضی را انجام دهد.

۴– به نظر می­آید نحوه­ی برگزاری انتخابات دارای ایرادی جدی بوده و برای برگشت اعتماد جامعه مهندسین به انتخابات سازمانی خود لازم می باشد انتخابات مجدداً تجدید شده و مدیریت و نظارت به آن به صورت کاملاً قانونی (غیر از نظارت فعلی) و توسط ناظرین دیگر برگزار گردد.

در خاتمه ضمن سپاس از توجه و بذل عنایات تان، جهت رسیدگی به موارد فوق درخواست رفتاری عادلانه و تسریع در امور قضایی و اداری همچون گذشته می نماییم.

مثبت(۱۲)منفی(۰)

3 پاسخ داده شده به تعدادی از مهندسان به نحوه برگزاری انتخابات نظام مهندسی خراسان رضوی اعتراض کردند

 1. امیرعلی

  سام اکبری | مهر ۱۸, ۱۳۹۴ at ۴:۲۸ ب.ظپاسخ...
  ۱۶ مهر انتخابات نظام مهندسی برای اولین بارسیستم رای گیری اینتروننتی استفاده که مشکلاتی داشت. در تهران و شیراز انتخابات کنسل شدما هم در بوشهر همین مشکلات رو داشتیم ولی انتخابات ادامه پیدا کرد دو ساعت و نیم سیستم قطع بود در شهرستانها و بعد اسامی کاندیداهای برق و مکانیک جابه جا بود و پایان رای گیری یک ساعت و نیم سامانه آمارگیری مشکل پیدا کرد و بعد نتایجی عجیب اعلام شد که هنوز همه اعضاء در شکی بزرگ بسر میبرند آیا احتمال هک شدن سایت وجود دارد؟ آیا سامانه امنیت داشته؟ همه اعضاء نظام مهندسی نسبت به مشکلات سامانه معترض هستند ما خواستار بررسی هستیم ‪

  مثبت(۵)منفی(۰)

  [پاسخ]

  امین پاسخ در تاريخ مهر ۲۰ام, ۱۳۹۴ ۱۲:۳۳ ق.ظ:

  اینجا بوشهر است جایی که همه مسئولینش با هم دوست هستند برادرم بنشین تا مسئولین استان به شما جواب بدهند دو تا جواب سر بالا به شما می دهند و شما را به خانه میفرستند

  مثبت(۴)منفی(۰)

  [پاسخ]

   
 2. لیلی

  مشکل از سامانه نیست، مشکل از برگزار کننده است که در آرا دخالت کرده.

  مثبت(۴)منفی(۰)

  [پاسخ]

   

ارسال دیدگاه