سرخط خبرهای شهر مقدس مشهد|پنج شنبه, دی ۲۸, ۱۳۹۶
شما هم اکنون اینجا هستید » Home » آخرین اخبار » افزایش درصد ورود گردشگران خارجی به مشهد/ لزوم ایجاد مقاصد جدید گردشگری در خراسان

افزایش درصد ورود گردشگران خارجی به مشهد/ لزوم ایجاد مقاصد جدید گردشگری در خراسان 

نمای شهر مشهد

مديركل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان خراسان رضوی در همايش هواپيمايي فلاي دبي كه با حضور مسوولان دولتی و بخش خصوصی صنعت گردشگری در هتل پارس مشهد برگزار شد گفت: درصد ورود گردشگران خارجی به مشهد رو به افزايش است لذا بايد به گونه اي برنامه ريزي كرد كه ماندگاري آنان نيز بيشتر شود و در حقيقت تجارت از دريچه گردشگري در شهر مشهد مقدس توسعه يابد.

حسین زارع صفت با اشاره به برنامه ريزي‌هاي اين اداره كل براي ارائه خدمات هرچه مطلوب تر به گردشگران اظهار کرد: ارایه خدمات بهتر و ماندگاري بيشتر گردشگران هدف سازماني ما است.

وي با بيان اينكه اين خدمات رساني به قوت و جديت ادامه دارد، عنوان کرد: ورود گردشگران خارجي به شهر مشهد رو به افزايش است لذا بايد به گونه‌ای برنامه ريزي كرد كه ماندگاري آنان نيز بيشتر شود و در حقيقت تجارت از دريچه گردشگري در مشهد توسعه يابد.

به گزارش مشهد پرس به نقل از عصر هشتم، زارع صفت با بيان اينكه در مشهد سه محور اصلي براي توسعه گردشگری داريم، اذعان کرد: گردشگری زيارت، گردشگری سلامت و گردشگری سياحت سه محور اصلي گردشگري در مشهد به شمار می‌رود.

همچنین وي در ادامه افزود: شهر مشهد قطب دوم گردشگري سلامت در ايران است كه داراي مراكز علمي و درماني زيادي است و ايجاد كريدورهای ارتباطی مشهد در معادلات منطقه اي بسيار تاثير گذار است و هم اکنون وجود بيشترين دفاتر و نمايندگي‌های خارجي ايرلاين در مشهد است.
وي افزود: در تقسيم بندي انواع گردشگری در مشهد گردشگری تاريخی و فرهنگی و نيز گردشگری طبيعی و موضوع طبيعت گردي نيز از اهميت بسيار بالايی برخودار است.

مدير كل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان خراسان رضوي با بيان اينكه بايد در استان مقاصد گردشگری جديدی تعريف كنيم افزود: هم اکنون مقاصد و محورهايی مانند كلات، نيشابور، تربت جام، گناباد و … از اهميت بسيار بالايی برخوردار هستند.

زارع صفت ادامه داد: وجود مشاهير بزرگ علم و ادب ايران در خراسان رضوی همچون فردوسی، خيام، عطار و … در جذب گردشگر بسیار تاثير گذار است.

در انتها وي يادآور شد: يكي از راه های اصلي برون رفت از مشكلاتی مانند بيكاری و عدم درآمدزايی، توجه به توسعه گردشگری و نهادينه كردن فرهنگ گردشگری در ايران است و ما از سرمايه گذاری در اين حوزه گردشگری در استان خراسان رضوي استقبال مي‌كنيم.

مثبت(۰)منفی(۰)

ارسال دیدگاه