سرخط خبرهای شهر مقدس مشهد|پنج شنبه, دی ۲۸, ۱۳۹۶
شما هم اکنون اینجا هستید » Home » فرهنگی » آغاز ثبت نام اینترنتی گر‌‌و‌ه‌های تئاتر استان رضوی

آغاز ثبت نام اینترنتی گر‌‌و‌ه‌های تئاتر استان رضوی 

آغاز ثبت نام اینترنتی گروه های تئاتر مشهد و خراسان رضوی

ناصر نبی زاده معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی با بیان این که آیین‌نامه تأسیس و ثبت گروه‌های نمایشی منتشر شد از کلیه گروه‌های نمایشی استان خراسان رضوی و شهر مشهد خواست نسبت به ثبت گروه خود اقدام نمایند.

به گزارش مشهدپرس به نقل از ایسنا، ناصر نبی زاده افزود: پایگاه اینترنتی www.esteghrar.ir با هدف اطلاع رسانی، ثبت نام و ارائه پروانه فعالیت به گروه‌های تئاتر شهرستانی طراحی و رونمایی شده است و هنرمندان تئاتر می‌توانند با مراجعه به این وبسایت در جریان جزئیات کامل این موضوع قرار گیرند. کلیه فرم‌های مورد نیاز از طریق این سایت در اختیار گروه‌ها قرار می‌گیرد و آنها می‌توانند با ثبت نام اینترنتی عضویت خود را به دفتر استقرار گروه‌های نمایشی اعلام کنند.

وی ادامه داد: طبق آئین‌نامه جدید روند ثبت گروه‌های نمایشی آسان شده است و ثبت‌نام اولیه گروه‌های متقاضی به صورت مجازی (سامانه ثبت گروه های نمایشی) انجام خواهد شد و بعد از آن پرینت ثبت نامه به همراه مدارک به تایید اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان می‌رسد و سپس این مدارک به معاونت هنری اداره کل ارسال می‌شود.

معاون امور هنری و سینمایی این اداره کل تصریح کرد: در استان خراسان رضوی شورایی پرونده‌های ارسالی را بررسی و در صورت احراز شرایط دریافت پروانه فعالیت تایید و به تهران ارسال می‌شود که در آنجا در جلسه‌ای با حضور مدیر کل و مدیر دفتر استقرار گروه‌های نمایشی، مدیر امور استان‌ها، معاون امور مالی و تنی چند از کارشناسان تئاتر برای صدور مجوز نهایی اقدام خواهد شد.

نبی زاده افزود: در این آیین‌نامه شرایط تأسیس گروه‌ها بر اساس تعداد هسته مرکزی و پیوسته گروه در سه دسته تعریف و طبقه بندی شده است گروه‌های بزرگ (الف) متشکل از نه نفر و حداقل سی نفر، متوسط (ب) متشکل از هفت نفر و حداقل بیست نفر و کوچک (ج) متشکل از ۵ نفر و حداقل ده نفر می‌توانند به صورت مجازی از طریق وبسایت مذکور برای ثبت‌نام اقدام کنند.

وی ادامه داد: گروه‌های تئاتر در استان خراسان رضوی می‌توانند تا ۲۵ مهرماه  سال جاری از طریق سامانه ثبت گروه‌های نمایشی نسبت به ثبت‌نام اولیه گروه های نمایش اقدام کنند. این معاونت از اول مهرماه آماده دریافت مدارک بوده و فقط تا ۲۵ مهرماه نسبت به بررسی و ارسال پرونده به اداره کل هنرهای نمایشی اقدام خواهد کرد.

معاون هنری ارشاد خراسان رضوی درخواست کرد با توجه به حساسیت و کوتاهی زمان ادارات شهرستان‌ها، هنرمندان و انجمن‌های نمایش در این امر تسریع نمایند.

مثبت(۰)منفی(۰)

3 پاسخ داده شده به آغاز ثبت نام اینترنتی گر‌‌و‌ه‌های تئاتر استان رضوی

 1. افسانه

  من ۲۲سال و ۸ ماه دارم و از نوجوانی علاقه زیادی به بازیگری و تئاتر داشتم اما متاسفانه تئاتر مشهد خیلی ضعیف و ابتدایی کار میکنه.لطفا راهنمایی بفرمایید من برای ورود به این عرصه باید چه کنم؟

  مثبت(۰)منفی(۰)

  [پاسخ]

   
 2. سجاد خورسندی

  سلام من ۱۷ سال سن دارم و علاقه زیادی به تاتر دارم ولی نمیدونم چطور عضو گروه ها بشوم لطفا من و راهنمایی کنید

  مثبت(۰)منفی(۰)

  [پاسخ]

   
 3. فاطمه

  سلام من ۵ساله عاشق تئاترم امانمیدنم چه جوری بایدثبت نام کنم یاکجامحل اموزش هست یاچقدهزینشه راهنماییم کنین لطفااجرتون باخدا

  مثبت(۰)منفی(۰)

  [پاسخ]

   

ارسال دیدگاه